Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Yerry Fernando Mina González (ur. 23 września 1994 w Guachené) – kolumbijski piłkarz występujący na pozycji obrońcy w angielskim klubie Everton. Uczestnik Copa América 2016 oraz Mistrzostw Świata 2018.

Yerry Mina był absolwentem klubu Deportivo Pasto, dołączył do drużyny w wieku 18 lat. Przeniósł się do pierwszego składu w sezonie 2013 i zadebiutował w seniorskim dniu 20 marca tego samego roku.

W 14 grudnia 2013 r. przeniósł się do Santa Fe. Kontrakt zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2014 r. Zadebiutował w klubie 25 stycznia, grając przez 90 minut w wygranym 3:0 meczu z Rionegro.

Mina od razu stał się podstawowym zawodnikiem składu, wygrywając Superliga Colombiana 2015. Strzelił gola w wygranym 2:0 meczu z Atlético Nacional w drugiej rundzie finału.

W czerwcu 2016 r. został zawodnikiem SE Palmeiras. Podpisał pięcioletni kontrakt z brazylijskim klubem. Mina zadebiutował w klubie 4 lipca 2016 roku w meczu z Sport Recife, który jego drużyna przegrała 1:3. Rozegrał pełne 90 minut. Pierwszego gola dla Palmeiras zdobył w następnym meczu, w którym padł remis 1:1 z Santos FC. Został jednak zastąpiony tuż przed końcem pierwszej połowy z powodu kontuzji. Boisko musiał opuścić na noszach. W dniu 13 lipca potwierdzono, że Mina nie zdąży wyleczyć kontuzji przed letnimi igrzyskami olimpijskimi 2016. Przerwa od gry szacowana była na 6-8 tygodni.