Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Serge David Gnabry (ur. 14 lipca 1995 w Stuttgarcie) – niemiecki piłkarz iworyjskiego pochodzenia występujący na pozycji pomocnika w niemieckim klubie Bayern Monachium oraz w reprezentacji Niemiec.

W 2010 roku Gnabry zgodził się za kwotę 100 tysięcy funtów przejść z niemieckiego VfB Stuttgart do angielskiego Arsenalu, jednak na finalizację transferu czekał jeszcze rok, aż do osiągnięcia 16 roku życia. Przed rozpoczęciem sezonu 2011/12 Gnabry oficjalnie został zawodnikiem Arsenalu, gdzie przez większą część rozgrywek występował w zespole do lat 18, ale dzięki dobrym występom został przesunięty do drużyny rezerw. Do końca sezonu w barwach drugiego zespołu rozegrał sześć spotkań i zdobył dwa gole.

Przed sezonem 2012/13 znalazł się w kadrze pierwszego zespołu na przedsezonowy mecz towarzyski z niemieckim 1. FC Köln. W meczu wystąpił przed 24 minuty, wchodząc na boisko na początku drugiej połowy i będąc zmienionym w 69. minucie przez Marouane Chamakha. 26 września 2012 roku Gnabry oficjalne zadebiutował w barwach pierwszej drużyny podczas wygranego 6:1 spotkania Pucharu Ligi Angielskiej z Coventry City, gdy w 72. minucie zastąpił Aleksa Oxlade'a-Chamberlaina. 20 października rozegrał swoje pierwsze spotkanie w Premier League, podczas którego Arsenal przegrał 0:1 z Norwich City. Został tym samym trzecim najmłodszym debiutantem w ligowej historii Arsenalu, zaraz po Jacku Wilsherze i Cesku Fàbregasie. Cztery dni później zadebiutował w rozgrywkach Ligi Mistrzów podczas przegranego 0:2 meczu z niemieckim FC Schalke 04. 25 marca 2013 roku Gnabry zdobył zwycięską bramkę podczas wygranego 1:0 spotkania ćwierćfinałowego NextGen Series z CSKA Moskwa U-19. W półfinale tych rozgrywek podczas meczu z Chelsea U-19 zdobył wyrównującą bramkę na 3:3, ostatecznie jednak po doliczonym czasie gry Arsenal przegrał 3:4. Kolejne spotkanie rozegrał 8 kwietnia, zdobywając gola w przegranym 2:3 spotkaniu z Liverpoolem U-21.