Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Patrick Cutrone (ur. 3 stycznia 1998 w Como) – włoski piłkarz grający na pozycji napastnika w włoskim klubie ACF Fiorentina, do którego jest wypożyczony z Wolverhampton Wanderers, reprezentant Włoch.

Cutrone jest wychowankiem A.C. Milan. W młodzieżowych drużynach strzelił 136 goli. Do kadry pierwszego zespołu został włączony w rundzie rewanżowej sezonu 2016/2017. W Serie A zadebiutował 21 maja w wygranym 3:0 meczu z Bologną. 19-latek wszedł na boisko w 85. minucie za Gerarda Deulofeu. Trener Vincenzo Montella zabrał go na letni obóz przygotowawczy w Stanach Zjednoczonych, gdzie Cutrone zagrał w meczach towarzyskich z Borussią Dortmund i Bayernem Monachium. W spotkaniu z tym drugim rywalem Cutrone strzelił dwa gole choć zagrał tylko w pierwszej połowie, a Włosi wygrali 4:0.

Rozgrywki Serie A Cutrone również rozpoczął jako podstawowy zawodnik, a dwóch pierwszych meczach zdobył dwie bramki.