Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Mitchell-Elijah Weiser (ur. 21 kwietnia 1994 w Troisdorfie) – niemiecki piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy w niemieckim klubie Bayer 04 Leverkusen. Były młodzieżowy reprezentant Niemiec.

Syn Patricka Weisera, dawnego obrońcy i pomocnika, rozpoczął karierę w Eintrachcie Veltenhof, z którego w 2005 przeniósł się do 1. FC Köln. W 2010 został włączony do drużyny rezerw. Zagrał dla niej w dwóch meczach, udało mu się wystąpić w jednym meczu dla pierwszej drużyny (wszedł w 74 minucie meczu z Bayerem 04 Leverkusen za Mato Jajalo). Dzięki występowi w tym spotkaniu został najmłodszym graczem Köln w historii. W zespole młodzieżowym strzelił w sezonie 2010/2011 11 goli i zaliczył 23 asysty, czym przyczynił się do zdobycia przez nią mistrzostwa. W 2012 kupił go Bayern Monachium. 1 czerwca doszło do podpisania trzyletniego kontraktu z bawarskim klubem. Dla drużyny rezerw rozegrał 9 meczów, w których strzelił 1 gola. Nie zadebiutował w pierwszej drużynie w lidze, ale zagrał dla niej w pucharze kraju 31 października 2012 z Kaiserslautern, w którym wszedł w 79. minucie za kontuzjowanego Rafinhę. 2 stycznia 2013 został wypożyczony do Kaiserslautern, dla którego rozegrał 13 meczów i zdobył 2 gole. W nowym klubie zadebiutował w wygranym 1:0 meczu z TSV 1860 Monachium. Wystąpił wtedy w podstawowym składzie; boisko opuścił w 86. minucie, a zastąpił go Florian Riedel, który minutę później zdobył zwycięską bramkę. 1 lipca 2013 młody pomocnik wrócił do Bayernu, w którym gra z numerem 23. Sezon 2013/2014 Weiser rozpoczął od występu w Lidze Mistrzów z Viktorią Pilzno 5 listopada 2013. W Bundeslidze zadebiutował 5 kwietnia 2014 w przegranym 0:1 meczu wyjazdowym z FC Augsburg. 18 czerwca 2015 podpisał trzyletni kontrakt z nowym klubem Hertha BSC.