Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Kerim Frei (ur. 19 listopada 1993) – turecki piłkarz grający na pozycji pomocnika. Zawodnik Birmingham City.

Kerim Frei urodził się w Austrii w Feldkirch, a wychował się w Szwajcarii. Jego ojcem jest Turek, a matka pochodzi z Maroka.

7 lipca 2011 zadebiutował w barwach Fulham, w Lidze Europy przeciwko NSÍ Runavík, gdy wszedł w 72 minucie za Andy'ego Johnsona. W drugiej rundzie kwalifikacyjnej wystąpił od pierwszych minut w spotkaniu z Crusaders i otrzymał żółtą kartkę w 62 minucie.

21 września 2011 zagrał w meczu Pucharu Ligi z Chelsea. 10 grudnia 2011 zadebiutował w Premier League. Wszedł za Moussę Dembélé w spotkaniu z Swansea City na wyjeździe. Fulham przegrało 2–0. Pierwszą bramkę dla swojego klubu trafił w spotkaniu z Odense BK na Craven Cottage po podaniu Dembélé.

16 marca 2012 przedłużył kontrakt z Fulham do czerwca 2015 roku.

W sierpniu 2013 roku za sumę ok. 3,2 mln euro został sprzedany do tureckiego Beşiktaşu JK, z którym podpisał pięcioletni kontrakt. O zawodnika zabiegał również Bursaspor, ale ostatecznie zawodnik wybrał klub ze Stambułu. W sezonie 2015/2016 wraz z Beşiktaşem zdobył mistrzostwo Turcji.