Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Timur Abduraszytowicz Żamaletdinow (ros. Тимур Абдурашитович Жамалетдинов, ur. 21 maja 1997 w Moskwie) – rosyjski piłkarz narodowości dagestańskiej występujący na pozycji napastnika w Lechu Poznań.

Wychowanek szkółki Lokomotiwu Moskwa, od 2014 w kadrach CSKA Moskwa. 9 kwietnia 2017 zadebiutował w Premier-Lidze w zremisowanym 1:1 meczu przeciwko FK Krasnodar. W sezonie 2017/18 w spotkaniu wyjazdowym z Amkarem Perm strzelił swojego pierwszego gola dla CSKA. 12 września 2017, w pierwszej rundzie fazy grupowej Ligi Mistrzów 2017/18, zdobył zwycięskiego gola przeciwko SL Benfica (2:1). W lipcu 2018 wywalczył z CSKA Superpuchar Rosji, wchodząc na boisko w 27. minucie dogrywki meczu finałowego z Lokomotiwem Moskwa (1:0).

W styczniu 2019 został na okres 6 miesięcy wypożyczony do Lecha Poznań. 20.04.2019 w meczu z Jagiellonią Białystok strzelił swoją pierwszą bramkę dla Lecha. W czerwcu 2019 wypożyczenie zostało przedłużone na kolejny sezon.