Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Dmitrij Dmitrijewicz Połoz (ros. Дмитрий Дмитриевич Полоз, ur. 12 lipca 1991 w Stawropolu) – rosyjski piłkarz grający na pozycji lewego pomocnika. Od 2018 roku jest zawodnikiem Rubinu Kazań, do którego jest wypożyczony z Zenitu Petersburg.

Swoją karierę piłkarską rozpoczął w klubie Dinamo Stawropol. Następnie został zawodnikiem klubu Lokomotiw Moskwa. W 2008 roku zaczął grać w czwartoligowych rezerwach tego klubu. Na koniec sezonu 2008 awansował z nimi do Wtoroj diwizion (trzeci poziom rozgrywkowy). W rezerwach Lokomotiwu grał do 2011 roku.

W 2012 roku został zawodnikiem FK Rostów grającego w Priemjer-Lidze. Swój debiut w Priemjer-Lidze zaliczył 17 marca 2012 w przegranym 0:1 wyjazdowym meczu z Terekiem Grozny, gdy w 73. minucie zmienił Litwina Edgarasa Česnauskisa. W sezonie 2012/2013 stał się podstawowym zawodnikiem Rostowa. 7 grudnia 2012 w domowym meczu z FK Krasnodar (2:3) strzelił swojego pierwszego gola w Priemjer-Lidze. W maju 2014 roku wystąpił w wygranym przez Rostów po serii rzutów karnych finale Pucharu Rosji z Krasnodarem (po 120 minutach był wynik 0:0). W sezonie 2016/2017 awansował wraz z zespołem do fazy grupowej Ligi Mistrzów, gdzie był najlepszym strzelcem zespołu zdobywając trzy bramki (dwie bramki zdobył również w meczach III rundy kwalifikacji oraz rundy play-off).