Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Mario Gaspar, właśc. Mario Gaspar Pérez Martínez lub Mario (ur. 24 listopada 1990 w Novelda, Alicante) – piłkarz hiszpański grający na pozycji prawego obrońcy w hiszpańskim klubie Villarreal CF.

15 marca 2009 roku w wieku 18 lat Mario zaliczył debiut w pierwszej drużynie Villarreal CF w meczu przeciwko Atletico Madryt zastępując Giuseppe Rossiego w ostatnich 25 minutach spotkania.

Cały sezon 2009-10 Mario spędził w drużynie rezerw Villarrealu rozgrywając w tym czasie 31 spotkań.

Mario został włączony do pierwszej drużyny w trakcie sezony 2010-11 w wyniku kontuzji kolana Angela Lopeza. 16 stycznia 2011 zaliczył swój pierwszy występ w wyjściowym składzie. Zaliczył wtedy 90 minut w wygranym meczu przeciwko Osasunie.

Stan na: 15 maja 2019 r.

W reprezentacji Hiszpanii zadebiutował 12 października 2015 w wygranym 1:0 meczu eliminacji do Euro 2016 z Ukrainą, w którym strzelił jedynego gola.