Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Luciano Darío Vietto (ur. 5 grudnia 1993 w Balneari) – argentyński piłkarz występujący na pozycji napastnika w angielskim klubie Fulham. Były reprezentant Argentyny do lat 20. Posiada także obywatelstwo włoskie.

W 2011 roku Vietto podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt i został powołany do kadry Racingu przez Diego Simeone 25 października. Zadebiutował w meczu z Lanus jako zmiennik. Mecz zakończył się remisem 1-1. 3 września 2012 roku wystąpił od pierwszej minuty i strzelił swojego pierwszego hat-tricka, a mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Później Vietto przyciąga uwagę takich klubów, jak Liverpool i Juventus F.C.. Jednak Vietto podpisał nowy czteroletni kontrakt z Racingiem dnia 23 marca 2013 roku. Vietto wystąpił w 35 meczach strzelając 5 goli w sezonie 2013/14.

4 sierpnia 2014 roku Luciano podpisał pięcioletni kontrakt z Villarrealem, a jego transfer kosztował 5,5 mln €. Zadebiutował w meczu z Astaną (kwalifikacje do Ligi Europy) zmieniając Ikechukwu Uche, a Villarreal wygrał 3-0. W rewanżu Vietto strzelił 2 gole. W lidze hiszpańskiej zadebiutował zmieniając Giovaniego dos Santosa na ostatnie 10 minut w wyjazdowym meczu z Levante UD. Swoje pierwsze gole w lidze strzelił w meczu z Rayo, który Villarreal wygrał 4-2.