Zawód
Pływak
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Kylie Jacqueline Masse (ur. 18 stycznia 1996 w Windsorze) – kanadyjska pływaczka specjalizująca się w stylu grzbietowym, mistrzyni świata i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, była rekordzistka świata.

Masse zdobyła złoty medal na uniwersjadzie w południowokoreańskim Gwangju na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Rok później, na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w tej samej konkurencji wywalczyła brązowy medal ex aequo z Chinką Fu Yuanhui. Masse w finale uzyskała czas 58,76 i ustanowiła nowy rekord Kanady. Płynęła także w sztafecie 4 × 100 m stylem zmiennym i w eliminacjach, na pierwszej zmianie, poprawiła rekord kraju czasem 58,66. Ostatecznie sztafeta kanadyjska zajęła w finale piąte miejsce.

Podczas mistrzostw świata na krótkim basenie w Windsorze zdobyła dwa srebrne medale. Pierwszy z nich wywalczyła w konkurencji 100 m stylem grzbietowym, w finale uzyskawszy czas 56,24. Dzień wcześniej, w eliminacjach, ustanowiła na tym dystansie rekord Kanady (56,02). Kolejne srebro otrzymała kiedy Kanadyjki w wyścigu sztafet 4 × 100 m stylem zmiennym zajęły drugie miejsce.