Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Howard Melton Webb (ur. 14 lipca 1971 w Rotherham) – dyrektor techniczny angielskiego związku sędziów piłkarskich, były sędzia prowadzący mecze w Premier League oraz spotkania międzynarodowe (licencja FIFA od 2005).

Na Mistrzostwach Świata w 2010 roku prowadził m.in. mecz finałowy, w którym Hiszpania pokonała Holandię 1-0.

Był także sędzią finału Ligi Mistrzów UEFA 2010, w którym Inter Mediolan pokonał Bayern Monachium 2-0.

Howard Webb sędziował mecz Brazylia – Polska (0:1) w którym pokazał czerwoną kartkę w 27 minucie Krzysztofowi Królowi.

W grudniu 2007 Howard Webb został nominowany przez UEFA na jednego z dwunastu głównych sędziów podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2008.

Pierwszym prowadzonym przez niego meczem było spotkanie Polska-Austria 12 czerwca 2008. W 93. minucie podyktował, uznany przez niektórych komentatorów i znawców futbolu za kontrowersyjny, rzut karny, z którego Ivica Vastić zdobył wyrównującą bramkę dla Austrii. Ta decyzja odbiła się szerokim echem w Polsce, oprócz kibiców swoje oburzenie wyrazili zgodnie prezydent RP Lech Kaczyński (obecny na meczu) i premier RP Donald Tusk.