Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Guido Marilungo (ur. 9 sierpnia 1989 roku w Montegranaro) – włoski piłkarz występujący na pozycji napastnika we włoskim klubie Spezia. Były młodzieżowy reprezentant Włoch.

W 2003 roku Marilungo przeprowadził się ze swojego rodzinnego Montegranaro do Genui, gdzie rozpoczął treningi w miejscowej Sampdorii. W trakcie sezonu 2008/2009 został włączony do seniorskiej kadry swojego klubu. W Serie A zadebiutował 18 stycznia 2009 roku w przegranym 0:2 meczu z US Palermo, kiedy to w 81. minucie zmienił Paolo Sammarco. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie Sampdorii Marilungo pojawił się 26 kwietnia w pojedynku przeciwko Cagliari Calcio. Włoch strzelając gole w 26. i 43. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:0. W 56. minucie przy stanie 2:1 został zastąpiony przez Giampaolo Pazziniego, a wcześniej został ukarany żółtą kartką. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3. Kolejne spotkanie Marilungo rozegrał 9 maja, kiedy to trener Walter Mazzarri wystawił go w pierwszym składzie na pojedynek z Regginą Calcio. Napastnik rozegrał pełne 90 minut, na początku drugiej połowy strzelił gola, a Sampdoria zwyciężyła 5:0.