Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Federico Chiesa (ur. 25 października 1997 w Genui) – włoski piłkarz grający na pozycji skrzydłowego w ACF Fiorentina i reprezentacji Włoch.

Chiesa jest wychowankiem ACF Fiorentina, choć w dzieciństwie trenował także w innym klubie z Florencji - U.S. Settignanese. Do pierwszej drużyny Fiorentiny został włączony przez Paulo Sousę przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017. 18-latek zadebiutował już w pierwszej kolejce Serie A, w meczu z Juventusem Turyn. Chiesa znalazł się w wyjściowym składzie, a w przerwie zmienił go Cristian Tello. 14 stycznia 2017 podpisał z Fiorentiną czteroipółletni kontrakt. Pierwszego ligowego gola Chiesa strzelił 21 stycznia 2017 w wygranym 3:0 wyjazdowym meczu z Chievo Werona.

29 września 2016 Federico Chiesa zadebiutował w europejskich pucharach. W 61. minucie wygranego 5:0 meczu Ligi Europy z Qarabağem Ağdam zmienił na boisku Federico Bernardeschiego. W meczu z tym samym rywalem, ale już w Azerbejdżanie, Chiesa zdobył pierwszą bramkę w rozgrywkach UEFA i w oficjalnym meczu pierwszego zespołu w ogóle. W meczu tym (wygranym przez Włochów 2:1) został także ukarany czerwoną kartką.