Zawód
Gimnastyczka
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Elisabeth Seitz (ur. 4 listopada 1993 r. w Heidelbergu) – niemiecka gimnastyczka, brązowa medalistka mistrzostw świata, srebrna medalistka igrzysk europejskich i mistrzostw Europy, wielokrotna mistrzyni Niemiec.

Na pierwszych igrzyskach olimpijskich w Londynie zajęła szóste miejsce w ćwiczeniach na poręczach asymetrycznych i dziesiąte w wieloboju indywidualnym. Do finału nie zakwalifikowała się natomiast w ćwiczeniach na równoważni i wolnych. W zawodach drużynowych zajęła dziewiątą pozycję, odpadając w kwalifikacjach.

Cztery lata później w Rio de Janeiro ponownie awansowała do finału w ćwiczeniach na poręczach asymetrycznych i wieloboju indywidualnym. Tym razem w pierwszym z nich zakończyła rywalizację tuż za podium, zajmując czwarte miejsce, natomiast wielobój skończyła na 17. pozycji. W zawodach drużynowych razem z reprezentacją Niemiec zajęła szóste miejsce. Do finałów nie udało się zakwalifikować w ćwiczeniach wolnych i na równoważni.