Zawód
Koszykarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Draymond Jamal Green (ur. 4 marca 1990 w Saginaw) – amerykański koszykarz występujący na pozycji silnego skrzydłowego, trzykrotny mistrz NBA, od 2012 zawodnik Golden State Warriors.

Green uczęszczał do szkoły średniej Saginaw High School. Podczas trzeciego roku wraz ze szkolną drużyną Trojans zdobył mistrzostwo stanowe. W trakcie tego sezonu zdobywał średnio 25 punktów, 13 zbiórek, 6 asyst i 3 przechwyty na mecz. Rok później poprowadził drużynę z bilansem 26–1 do powtórzenia tego sukcesu. W meczu finałowym zdobył 21 punktów i 19 zbiórek. W rankingu ESPN 100 Green został zaklasyfikowany na 38 miejscu wśród najlepszych zawodników szkół średnich. Zdecydował się na grę dla Michigan State University.

Green grał w barwach Michigan State Spartans przez pełne cztery lata. W trakcie pierwszego sezonu zdobywał średnio 3,3 punktu i 3,3 zbiórki na mecz. Spartans doszli do finału turnieju NCAA, w którym przegrali z UNC. Green w meczu finałowym zdobył 7 punktów i 7 zbiórek, zaś na przestrzeni całego turnieju jego średnie wyniosły 8,5 punktu i 5,3 zbiórki.