Zawód
Gimnastyczka
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Dong Dong (chiń. upr. 董栋; chiń. trad. 董棟; pinyin: Dǒng Dòng; ur. 13 kwietnia 1989 r. w Zhengzhou) – chiński gimnastyk, złoty, srebrny i brązowy medalista olimpijski, dwukrotny złoty medalista World Games, dwunastokrotny mistrz świata, trzykrotny złoty medalista igrzysk azjatyckich.

Na letnich igrzyskach olimpijskich w Pekinie zdobył swój pierwszy medal olimpijski. W skokach na trampolinie zajął trzecie miejsce, tracąc do zwycięzcy Lu Chunlonga 0,3 pkt. Podczas następnych igrzyskach w Londynie w tej samej konkurencji został mistrzem olimpijskim, uzyskując w finale wynik 62,990 pkt. Cztery lata później na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zdobył srebrny medal, przegrywając z Białorusinem Uładzisłauem Hanczarouem o 1,21 pkt.