Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Anthony Joran Martial (ur. 5 grudnia 1995 w Massy) – francuski piłkarz gwadelupskiego pochodzenia występujący na pozycji napastnika w angielskim klubie Manchester United oraz w reprezentacji Francji. Srebrny medalista Mistrzostw Europy 2016.

Martial rozpoczął swoją karierę w 2001, w młodzieżowym zespole CO Les Ulis. W 2009, w wieku 14 lat, został zauważony przez skautów Olympique Lyon, do którego to klubu trafił w tym samym roku. Podczas swojego drugiego sezonu w zespole do lat 17 zdobył 32 gole w 21 występach, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Francji do lat 17 na rozgrywane w Słowenii młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

6 grudnia 2012 zadebiutował w barwach pierwszej drużyny, zmieniając Yassine'a Benzię w 80. minucie wygranego 2:0 spotkania fazy grupowej Ligi Europy z izraelskim Hapoelem Ironi Kirjat Szemona. Pierwszy mecz w Ligue 1 zanotował 3 lutego 2013, zastępując Rachida Ghezzala w 79. minucie przegranego 1:3 meczu z AC Ajaccio. Do końca rozgrywek jeszcze dwukrotnie był wykorzystywany jako zmiennik.