Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Alberto Moreno Pérez (wym. , ur. 5 lipca 1992 w Sewilli) – hiszpański piłkarz występujący na pozycji obrońcy w hiszpańskim klubie Villarreal CF oraz w reprezentacji Hiszpanii.

Moreno rozpoczął swoją piłkarską karierę w Sevilli. Swój pierwszy sezon w seniorskim futbolu spędził w trzecioligowym zespole rezerw. 8 kwietnia 2012 roku zadebiutował w barwach pierwszej drużyny podczas przegranego 0:1 spotkania ligowego z Athletikiem Bilbao, zmieniając w 78. minucie Manu del Morala.

W lutym 2013 roku Moreno został na stałe przesunięty do kadry pierwszego zespołu, zaś 4 października przedłużył swój kontrakt z klubem do 2018 roku. 20 października 2013 roku podczas zremisowanego 2:2 meczu z Realem Valladolid zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Sevilli. 14 maja 2014 roku zwyciężył wraz z klubem w rozgrywkach Ligi Europy, występując przez pełne 120. minut w wygranym po rzutach karnych finale z portugalską Benfikę.