Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Iker Muniain Goñi, , (ur. 19 grudnia 1992 w Pampelunie) – hiszpański piłkarz narodowości baskijskiej, występujący na pozycji napastnika, obecnie zawodnik Athletic Bilbao, reprezentant Hiszpanii w piłce nożnej.

Debiut zaliczył w kwalifikacjach Ligi Europy w meczu z BSC Young Boys, wchodząc w 59 minucie meczu za Gaizikę Toquero. Bilbao przegrało ten mecz 0:1, a Muniain był najmłodszym graczem, który założył koszulkę tej drużyny w oficjalnym meczu mając 16 lat, 7 miesięcy i 11 dni.

Jeden tydzień później w rewanżu w Szwajcarii zdobył swojego pierwszego gola w karierze. Athletic wygrał ten mecz 2:1 dzięki bramkom na wyjeździe. Po tym meczu Muniain znowu wpisał się do rekordów Bilbao, mając 16 lat, 7 miesięcy i 18 dni.

30 sierpnia 2009 ustanowił kolejny rekord. W inauguracyjnej wygranej w meczu z Espanyolem zagrał od 1 minuty, stając się najmłodszym piłkarzem, który zagrał w La Liga.

Dwa tygodnie później zdobył kolejną bramkę w Lidze Europy. W meczu z Austrią Wiedeń jego drużyna wygrała 3:0. 2 pozostałe bramki zdobył Fernando Llorente.