Zawód
Piłkarz
Zaloguj się i Edytuj

Biografia (wiki)

Aleksandr Aleksandrowicz Kokorin (ros. Александр Кокорин; ur. 19 marca 1991 w Wałujkach) – rosyjski piłkarz występujący na pozycji napastnika, zawodnik rosyjskiego klubu Zenit Petersburg. 48-krotny reprezentant kraju.

W zespole Dinama Moskwa zadebiutował 4 października 2008 w meczu przeciwko Saturnowi Ramienskoje. Strzelając bramkę w 18. minucie spotkania stał się najmłodszym strzelcem bramki w historii Rosyjskiej Priemjer-Ligi (17 lat i 199 dni). 29 lipca 2009 zdobył zwycięską bramkę w wygranym 1–0 meczu z Celtic FC w pierwszej części dogrywki rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów w Glasgow, jednak jego klub nie zdołał dostać się do fazy grupowej.

22 września 2012 zagrał swój setny mecz w Priemjer-Lidze.

Przed sezonem 2013/14 trafił do Anży Machaczkała za 19 mln €, jednak w związku z dużymi problemami finansowymi klubu z Dagestanu, zawodnik wraz z Igorem Denisowem i Jurijem Żyrkowem 7 sierpnia 2013 powrócił do Dinama Moskwa za nieujawnioną kwotę. Pierwszy raz po powrocie zagrał w meczu z Zenitem, wchodząc w drugiej połowie z ławki.